המעסיק הבוגדני   

מאת: ד"ר מירה חניק

כשמזכירה בכירה עושה את עבודתה כראוי וללא טענות - הכל בסדר.

אולם כשהיא מבקשת לקבל העלאה בשכר - משתנה תגובת המעסיק לחלוטין

עוד:

איפה אתם בשבת?

רגע קטן של אור

שיחת הקוף

להתחיל את הדרך בסיפוק

 עבודה ושיגרה

 השאיפה לשפע

 האם כדאי להיות עצמאית?

 מאבטלה לתעסוקה - סיפורו של אימון

  תקיעות היא לא כל הסיפור - איך לצאת מתקיעות בקריירה
 
מדוע כל כך קשה להשיג עבודה?

 אל תתני לאבטלה לנצח

  מנהלים ושינוי קריירה - עבודת מחקר
  
"אנחנו כבר נתקשר אליכם..."
  
מיומנה של בלתי מועסקת
 
קריירה שנייה: שינוי אפשרי

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

שאלה:

שלום רב,

אני משמשת עוזרת נשיא וגם מזכירה בכירה במשרד שיש לו נציגות אחדות (20) בעולם. הנשיא במסגרת עבודתו נמצא ימים ארוכים לפעמים חודשים בחו"ל ואני צריכה להעביר לו מידע שמגיע למשרד עבורו. במשרד אני משמשת גם עוזרת או מזכירה בכירה למנהל המשרד, את כל העבודה "השחורה" אני עושה ולמעשה בפועל אני מנהלת את המשרד, מול ספקים, מול לקוחות, מול כל הגורמים שפונים למשרד.

 

 כאשר ביקשתי השבוע, לאחר כשנה וחצי מאז תחילת העבודה, העלאה ולמעשה לא בדיוק העלאה במשכורת, אלא מימון לימודים ומימון רישוי המכונית נעניתי באמירות מאד לא נעימות, כמו למשל שהולכתי אותם שולל: אמרתי להם שיש לי כישורים מסויימים של מזכירה בכירה ובעצם לקח לי חודשים ארוכים כדי להוכיח את כישורי, נכון שהיום הם מעריכים אותי אך זה לקח הרבה זמן, למרות שהם יודעים שהמשרד היה במצב מאד מוזנח ובלתי מטופל. לטענתם מזכירה בכירה בעלת ניסיון היתה משתלטת על משרד כזה בשלושה חודשים, וטענות אחרות כמו  שהנשיא מאד לא מרוצה רק לא נעים לו להגיד אלא הוא מעדיף להעביר אלי כמה שפחות עבודה , (יש דבר כזה שנשיא חושש להגיד את אשר מרגיש וחושב) אז יתכן שבשיחה אישית שהתקיימה בינינו אמר שהוא מרוצה והוא ימליץ עלי בחום?! או האם זאת טקטיקה של מנהל המשרד לא לתגמל אותי למרות שנאמר לי שלאחר חצי שנה יפתח שוב החוזה שלי לדיון?

 שאלתי היא האם לוותר לפי שעה, להמשיך לעבוד כהרגלי שעות ארוכות (לעיתים קרובות אני במשרד 10 שעות ברציפות?

האם להצטמצם לשעות העבודה הקבועות? ממילא לא משלמים לי שעות נוספות (זו המדיניות במשרד מאז ומתמיד) ומה שלא אספיק ידחה למחר למרות שהעניין חשוב שיעשה קודם לכן.

אני מאד מתלבטת האם לעזוב ולחפש מקום עבודה אחר, לחפש ואחר כך לעזוב והרי אני את עבודתי מאד אוהבת אך מרגישה לא מתוגמלת.

מה עושים?

 

תשובה:

שלום לך,

הדילמה שאת מעלה היא סבוכה למדי, וקשה לי מנקודת מבט זו, עם מעט המידע שאת נותנת לי, לשפוט מה נכון או לא נכון לך לעשות. נראה לי שיש פער בין התפיסה שלך את תפקידך ואת כישורייך, לבין הדרך בה מציגים זאת בפנייך כעת, לאחר שביקשת לשפר את עמדתך באירגון. יכול להיות שזו טקטיקה של דחיית בקשתך, או שדווקא העובדה שביקשת לקבל הטבה מסויימת העלתה מעל פני השטח את חוסר שביעות הרצון או את האכזבה שלא בוטאה בפנייך בתקופה קודמת. בכל מקרה, מה שאת יכולה לעשות כרגע הוא לבחור בין כמה בחירות:

 

א.      להמשיך בעבודתך המסורה, להשקיע את המקצועיות שלך כפי שעשית בעבר, ולעמוד על כך שתינתן לך ההטבה שאת רוצה, תוך התעלמות מן הביקורת, אם היא לא מוצדקת בעינייך.

ב.      להיכנס לעימות עם האדם שביקר אותך ו\או עם הנשיא, ולהעמיד אותם על העובדות הנכונות (קרי, שאת מוכשרת, מצטיינת ומשקיענית, ולכן מגיעה לך גם ההטבה שביקשת).

ג.        לחזור בך לתקופה הקרובה מן הבקשות שביקשת, אבל לנסות ולשפר את עמדתך באירגון ואת הדעות שיש לאחרים עליך. לבקש עוד ביקורת ממוקדת ומדוייקת לגבי הדברים שעליך לשפר, ולעבוד על שיפור מעמדך למשך תקופה מסויימת, לפני שלחזרי שוב לבקש את ההטבה שרצית.

ד.      וזו האופציה הרעה ביותר – לדעתי: להוריד את רמת המחוייבות שלך לאירגון: להפסיק להשקיע שעות נוספות, וכד'. אם תבחרי לעשות כך, תוכיחי שהביקורת שהייתה נגדך היא נכונה, ותחישי את הוצאתך לגימלאות מן העבודה הזו.

 

יכול להיות שיש עוד כמה דרכי פעולה, אולם אלה נראות לי הרלוונטיות ביותר לגביך, למרות שהאחרונה איננה רצוייה לדעתי. גם חיפוש עבודה במקום אחר היא אופציה – אולם את צפוייה לפגוש את אותם הדפוסים ואת אותה הביקורת גם במקומות אחרים, ולכן אינני ממליצה לברוח ממקום עבודה ברגע שניתנת בו ביקורת על עבודתך או על התנהגותך.

מאחלת לך הצלחה רבה,

מירה

__________________

ד"ר מירה חניק היא יועצת אירגונית ומאמנת אישית להצלחה.

טל' 09-7461728

editors@haderech.co.il

 

         שילחי לנו תגובה                                           מעניין? שילחי לחברה

שלום לך,

מהתיאור הקצר של הדברים שנאמרו לך ע"י מנהל המשרד,

אני מתרשמת מהסגנון כ"אלימות רגשית" –  כך שלעולם לא תוכלי לענות על הציפיות.

לא חשוב כמה תתאמצי תמיד יישאר "עוד קצת" שלא עשית ולא ענית לציפיות.

אם זו רק טקטיקה כדי לא להעלות לך שכר – זו בודאי התעללות.

יכול היה למצוא נימוקים אחרים לסרוב לבקשת העלאה מבלי "להוריד אותך" ולהגיד לך "שאת לא משהו"...

אני ממליצה בחום לקרוא את הספר "מילים הורגות" ולבחון את הסגנון של מנהל המשרד מהתקופה שלפני שביקשת העלאה.

איך הוא פונה אלייך, איזה מסרים סמויים מעביר, האם נותן לך הרגשה של נחיתות כל הזמן וכו'.

במידה ותחשבי שהרעיון שאני מעלה כאן אינו רלוונטי – ייתכן ובאמת יש פער בין התפיסה שלך את עצמך לבין איך שאחרים תופסים אותך.

והיה אם הרעיון הזה "בינגו" – אני הייתי מחפשת מקום עבודה אחר.

 

אירית גצלר

 

 

_______________________________________________