פעילות גופנית אחרי החגים

אורי לאוגומר "כושר מאוזן"

 

עוד בריאות:

להיות חכמה בשמש

הזדקנות העור

שאיבת שומן

הפרעת קשב אצל מבוגרים

הכיני ילדך לחורף

הפרעות אכילה - מה שרופאים לא מספרים

אנטיביוטיקה - לא בכל מחיר!

דלקות אזניים חוזרות

רפואת נשים ללא מציצנות

הומיאופתיה - רפואת משפחה במיטבה

מוכנים, היכון, צאי

תרופות כולסטרול וסרטן המעי הגס

תסמונת התשישות הכרונית

תרופות סבתא

תרופות סבתא נוספות

הרזייה הוליסטית

האם כאב הראש שלך הוא מיגרנה?

אז חגגנו, נהנינו, אכלנו ואוף...העלנו במשקל? ארוחות חג מגיעות ל 2000 קלוריות לארוחה ולעתים אף ליותר. אז כיצד לחזור לכושר ואיך להצטמצם לתוך הג'ינס האהוב או לשמלה עם המחשוף? הנוסחה המנצחת להורדת משקל היא שילוב של פעילות גופנית ותזונה נכונה. מטרות האימון הינן: הרזיה, חיזוק השרירים, שיפור כושר אירובי, גמישות ובראש וראשונה – בריאות כללית.

להלן מספר עצות איך לחזור לכושר ( ולגזרה):

  

1.ראשית יש להעריך את כשירותכם הגופנית. אם ברצותכם להתחיל באימון, מומלץ לבצע בדיקה במאמץ (ארגומטריה). באם הנכם כבר מורגלים באימון, מומלץ לבצע בדיקת סף חומצת חלב המעריכה את הסבולת האירובית ומסייעת במציאת גבולות הדופק האישיים המותאמים לאימון שלכם.

  

2.מיד לאחר החג העלו את תדירות האימונים. אלו המתאמנים 3 פעמים בשבוע מומלץ להעצים את התדירות ל5 פעמים בשבוע לתקופת מה.

 

3.הקטינו מעט את כמות האוכל בארוחה התמקדו בעיקר באכילת סלטים טריים ללא רטבים (עם מעט שמן זית ולימון), ירקות טריים, חיים או מאודים ובשרים דלי שומן. בעיקר הימנעו מאכילת פחמימות שמטבען הן ממכרות. וכן הימנעו מנשנושים בין הארוחות. העלו את תדירות הארוחות לארוחות קטנות כל 3 שעות.

 

4.לאחר החג גוונו את סוגי הפעילויות. אם הליכה הייתה הפעילות העיקרית שלכם, הוסיפו קטעי ריצה קלה או לחלופין הוסיפו רכיבה/ שחייה/ קורס או כל פעילות אחרת.

 

5.באם רגילים הייתם להתאמן בערב, לתקופה קצרה שלאחר החג נסו לשנות זאת  לשעות הבוקר. גופנו מסתגל הן לאימון והן לשעות האימון וכל שינוי שכזה "מבלבל" את הגוף ועשוי להועיל להורדת המשקל.

 

6.פיצול האימון לפעמיים ביום, יועיל להגברת ההוצאה הקלורית.

 

7.לאלה המתאמנים בחדר הכושר המתאמנים גם באימוני כוח וגם באימוני לב ריאה, מומלץ לשנות את הסדר: אם אתם מתחילים בדרך כלל באימוני לב ריאה התחילו באימוני כוח – ולהפך.

 

8.העלו את תדירות פעילותכם הגופנית במשך היום: חנו רחוק יותר במגרש החנייה, עצרו את המעלית קומה אחת או שתיים לפני הקומה המבוקשת, במקום לצפות בטלוויזיה או ללכת לחברים ולפצח גרעינים או ללכת למסעדה, לכו לטיול על שפת הים. במקום "לנוח" – העסיקו את עצמכם במשהו שצריך היה להיעשות מזמן והזנחתם אותו. להעסיק את הגוף ולהמריץ אותו הינו "הסוד" הגדול של שמירת כושר וגזרה טובה.

 

9.האם אתם מזיעים בזמן ביצוע הפעילות? אמנם ביצוע פעילות גופנית חשוב אך יש להיות מודעים לכך כי גם לעצימות האימון חשיבות ואחד המדדים הוא הזעה.

 

10. אם "משעמם" לכם ללכת לחדר כושר לבד, שכנעו חבר או חברה, או את אמא או אבא לבוא אתכם. הם יודו לכם מאוד בסוף. 

 

11.ולבסוף צרו מעקב אימונים- כתבו ביומן את האימונים/ הרגשה/ התקדמות ושיפור. רישום האימונים עשוי לעזור כאשר מגיעים לנקודה בה נעצרים בהתקדמות.

 

 

אורי לאוגומר, מאמן כושר מוסמך, מורה לחינוך גופני, הבעלים של "כושר מאוזן" – חדר כושר ייחודי לאימונים אישיים ברעננה המתמחה בהתאמת תכניות אימון למטרות המתאמנים. מפתח תכנית האימון D5 תוכנית ייחודית לנשים אחרי לידה. לאוגומר בוגר לימודי הסמכה לאימון נשים בהריון ולאחר לידה על ידי הארגון האמריקאי:

Dancing thru pregnancy®

 

  מה דעתך? הגיבי על הכתבה                     מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_________________________________________