ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

מאת: המערכת

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

   "לי זה קרה" מאת ד"ר אילה יחזקאל (פרידלר), בהוצאת הקיבוץ המאוחד והאגודה למלחמה בסרטן

 

בהוצאת הקיבוץ המאוחד ובסיוע האגודה למלחמה בסרטן, רואה אור הספר 'לי זה קרה' מאת ד"ר אילה יחזקאל, עובדת סוציאלית ומטפלת במקצועה, אשר בחרה לספר את סיפורן של עשר נשים שחלו בסרטן השד, מנקודת מבטן האישית, כמעט מבלי להתערב בדרך מסירת הסיפור. מבט מרתק ומיוחד לתוך נפשן ודרכי התמודדותן עם המחלה. לכל אישה סיפור המתמצת חיים שלמים בתוך ביוגרפיה מעניינית, אותה מספרת ד"ר אילה יחזקאל מפיהן של נשים החיות בין שני עולמות.

 

ד"ר אילה יחזקאל: "סרטן השד תוקף נשים רבות והמאבק בו מורכב, קשה ואישי מאד. רבות מהנשים שחלו בסרטן השד, הצליחו בנחישות מיוחדת לגבור על האימה, התחבטויות הנפש ועל הקשיים האין סופיים, ולהיחלץ לחיים חדשים. יש נשים הטוענות שהמאבק בסרטן השד חישל אותן והפך אותן לחזקות ואף טובות יותר משהיו קודם. אלו נשים שיודעות להעריך את החיים ולחיות אותם במלואם".

 

ד"ר אילה יחזקאל היא עובדת סוציאלית קלינית ומטפלת משפחתית בעלת ניסיון רב שנים בשטח הטיפולי בחולי סרטן ובני משפחותיהם. ספרה הראשון 'לארוג את סיפור החיים'- ביוגרפיה של ניצולי שואה, ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד (1999). את הספר 'לי זה קרה' ניתן לרכוש בחנויות הספרים במחיר מומלץ של 78 שקלים.

 

נתונים על סרטן השד

סרטן השד הינה המחלה הממארת השכיחה ביותר בישראל ובעולם המערבי בכלל. כ- 4,000 נשים מאובחנות מדי שנה כחולות בסרטן השד וכ -  900 מתות מהמחלה. אחת מכל שמונה נשים בישראל, עלולה לחלות בסרטן השד וככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים עולים סיכויי הריפוי לכ 90%. מספר הנשים אשר מחלימות מסרטן השד עולה בהתמדה בזכות הגילוי המוקדם ובזכות שיפור דרכי הטיפול. לצורך המלחמה בסרטן השד, יזמה האגודה למלחמה בסרטן את התוכנית הלאומית לגילוי מוקדם של סרטן השד, המופעלת בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות וקופות החולים. האגודה רכשה ניידת ממוגרפיה כדי לאפשר לנשים המתגוררות ביישובים מרוחקים להיבדק. האגודה מפיקה מסעות הסברה לקידום המודעות לסרטן השד, דואגת לשיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולות בסרטן השד, למימון הקמת מרכזים לבריאות השד ועשרות תקנים של אחיות ועובדות סוציאליות לתיאום הטיפול בסרטן השד. כמו כן האגודה תומכת ומקדמת את המחקר בנושא סרטן השד. האגודה הקימה את "יד – להחלמה" ארגון של נשים שהחלימו מהמחלה המושיטות יד תומכת לנשים שזה עתה חלו ומוכיחות שגם במאבק הזה אפשר לנצח. האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את ציבור הנשים לפנות לשירות המידע הטלפוני המאויש 24 שעות ביממה למענה על שאלות על סרטן השד ויתר מחלות הסרטן, ולקבלת חומר הסברה ללא תשלום 1800-599-995.

 

עוד בנושא זה:

יומנה של אישה הנלחמת במחלת הסרטן

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                         כיתבי אלינו

_________________________________________________