ספרים מומלצים ע"י "הדרך למעלה"

 

 

חזרה לרשימת הספרים המומלצים

עוד ב"הדרך למעלה:

פוליטיקה של שכול

הבריאות שלך

סגנון חיים

עבודה וקידום

הכסף שלך

העסק שלך

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

    "אומנות השיווק העצמי", מאת פגי קלאוס, תרגום: אפרת אביסרור - טורקיז, הוצאת אופוס, 2004

אחד המשפטים החשובים בספרה של פגי קלאוס, נמצא דווקא בפרק המבוא – "שלמי תודה".

 

כותבת קלאוס: "כבר מהתחלה הייתה כתיבת הספר הזה תולדה של מאמץ קבוצתי". את המשפט המאוד אחוותי, פמיניסטי, נשי ונכון, היא כותבת מבלי להתפשר ולו בקצת על הבעת גאווה ביכולותיה והצלחותיה האישיות. היא מוכיחה לנו שאפשר גם וגם. המשפט הזה שם ללעג ולקלס את הניסיון להמשיך ולהטמיע בנו את מכשלת המכשלות של כל הזמנים: צניעות וענווה. קידוש תכונת ההסתפקות במועט היא הדרך לומר לנו: אל תתבלטנה. היא גם הסוכן הפנימי שהושתל בנו בעולם מעמדי, פטריארכאלי והישרדותי מאוד, כדי שלא נפתח אספירציות לקידום, הצלחה והגעה לעמדות השפעה בחברה ובקהילה. ככה, עם צניעות וענווה, שומרים אותנו קטנות בעולם יזמי ומהיר, עליו כותבת קלאוס: "המונח ביטחון בעבודה, היום, הוא מונח ריק מתוכן. אנשים מחליפים קריירות ומקומות עבודה בקצב חסר תקדים. הדבר הבטוח היחידי הוא, שאיש לא ידאג לאינטרסים שלכם מלבדכם...הדרך הטובה ביותר לשרוד בסביבה שכזו היא להתחיל לחשוב כמו יזמים, לפאר ולשווק את המוצר החשוב ביותר שיש לכם: את עצמכם!".

 

מכאן עוברת קלאוס לפירוט שורה של כלים, שגורמים למעיים הצנועים שלנו להתכווץ בבעתה. היא מאלצת אותנו לכתוב את מה שטוב בנו, לומר את מה שטוב בנו, להציג את עצמנו לעולם באופן שיבהיר מהר ובמדויק מדוע ואיך אנחנו מוצלחות כל כך. היא משתמשת באופן מודע במילה "רהב" תוך שהיא נותנת לנו לגיטימציה מלאה להשתמש בה. אם יש בנו טוב – הוא ינצח, אבל בתנאי שמי שניצבים מולנו ידעו שיש בנו טוב. והם לא יידעו אם לא נאמר להם.

 

בהנחיות ברורות ובגישה שיטתית, פורקת מעלינו קלאוס את מטעני האשמה שבהתפארות ביכולותינו, מבטלת מיתוסים חברתיים מכשילים ומשחררת אותנו לשווק את עצמנו טוב יותר, כדי שנגיע רחוק יותר, בזכות יכולותינו שלנו. למשל, בתשובה לאמירה שהמסורת והתנ"ך משבחים את הצניעות, עונה קלאוס: "אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו". קלאוס עושה את זה תוך הקניית כלים לאבחנה בין רהב לבין התרברבות, אבחנה המגוננת עלינו מכוחם הדכאני של תרבות הצניעות והענווה.

 

מי שרוצה באמת לבקוע את הביצה ולצאת לאוויר העולם, מוכנה להירתם לעבודה על פי תדריך מפורט ולשלם על זה את מחיר התכווצויות המעיים בשלבי ההסתגלות לרעיון החדש של קידום ושיווק עצמי מיטבי – זה הספר עבורה!

 

אני מציעה לרכוש מייד שני עותקים, לבית ולמשרד.

 

קראה והתרשמה: חנה בית הלחמי 

לאתר האינטרנט של פגי קלאוס: http://www.klausact.com/bragbook.html

 

 חזרה לרשימת הספרים         שילחי לחברה                         כיתבי אלינו

_______________________________________________