"פנים"

 

 

 

עוד אמנות:

החיים בזכות...

טניה פרמינגר

פרוייקט רשת

אישה מן הסרטים

צילומי משפחות

תצ"א עזה - רגע לפני

ביבר הזכוכית 

החיים בגובה מטר שלושים

אפשר היה לראות הכל

 אימהות ואמנות - עליזה אורבך

האישה שאהבה יותר מדי

ורושקה - האלילה הבלתי נראית

אולי תכתבי כרגע שיר ישר?

עוד:

לייף סטייל

"אין חדש תחת השמש"

אחותי וירג'יניה

לכל סיר יש מכסה!

גפילטע יפני

הנחיות להמשך טיפול

טסטוסטרון

להוריד את הפיוזים

דרכים להרפייה

נשים מצליחות מתמודדות עם

 לחצים

 

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

דינה גנץ בתערוכת ציורים מרגשת המתארת את התמודדותה עם מחלת הסרטן ב- 7 השנים האחרונות.

דינה גנץ גילתה כי היא חולה בסרטן השד ביוני 2000, מאז עברה סדרה ארוכה של טיפולים, איבדה את יכולת הדיבור, חזרה בשאלה ובעיקר מצאה את ייעודה כאמנית. תערוכת הציורים החדשה 'פנים' היא תערוכת יחיד, המתארת את מאבקה בשנים האחרונות. התערוכה תיפתח ביום שישי, 2 בנובמבר 2007

 

בשנת 2000, גילתה דינה גנץ, מרצה לספרות ואוריינות במכללת בית-ברל, שחלתה בסרטן השד. המחלה התגלה במצב מתקדם. דינה החלה מיד בסדרת טיפולי כימותראפיה, הקרנות וניתוח להוצאת הגידול הסרטני. לאחר שנה קשה ומייסרת, כשנדמה היה שהמחלה נבלמה, החלה דינה לסבול מקשיי נשימה שהלכו והחמירו. בשנת 2002 היא הובהלה במצב חנק לבית החולים, שם נותחה בניתוח חירום, שבמהלכו נפתח פתח בגרונה והוכנס צינור מתכת לקנה הנשימה (קנולה), שמאפשר לה עד היום לנשום דרך הגרון.

 

בעקבות הניתוח, דינה איבדה את יכולת הדיבור, עובדה שגרמה לה לחפש שפה אלטרנטיבית באמצעותה תוכל להביע את רגשותיה ותחושותיה בעודה מתמודדת עם הסרטן. במקביל החלה לעבור טיפולים לא קונבנציונאליים שונים, שעזרו לה לאמץ דרך חיים חדשה. "לאט לאט הבנתי שהדיבור הוא רק כלי ביטוי אחד, וחוסר היכולת לדבר הביא עימו תחושה של שחרור וחופש עבורי" אומרת דינה,"חיפשתי דרכי ביטוי שונות ומצאתי כי האמנות היא כלי הביטוי המרכזי שלי. כתבתי ספר- קובץ סיפורים קצרים, כתבתי ספר בישול שרואה אור החודש ובעיקר ציירתי. הציור הוא הדרך שלי לדבר את המחלה, להביע את רגשותיי ולהעביר את המסר שלי, שלמרות כל הקושי, יש אופטימיות וחווית חיים שמלווה אותי כל הזמן, תחושה של אמונה גדולה לצד המחלה".

 

במקביל להתמודדותה עם מחלת הסרטן, החליטה דינה לעשות מהפך בחייה. דינה נולדה בבית חילוני, אולם כבר בגיל צעיר, ניהלה אורח חיים דתי, אותו קיימה במשך שנים רבות.  במהלך המחלה, בשלה אצל דינה ההכרה, להסיר את כל המכשולים של תפיסת החיים הקודמת, ועתה היא מנהלת אורח חיים חילוני.

 

תערוכת הציורים המרגשת של דינה גנץ נקראת 'פנים'. התערוכה (אקריליק על עץ ובד), עוסקת בדמויות ומתמקדת בהיבטים השונים והמגוונים של אותם פנים. רוב הפנים בציורים הן נטולות תווי פנים והבעה, פנים חיוורות ואטומות, המציגות עולם של אנשים מוכי עיוורון, כמעט חסרי הכרה, הפועלים על מנת לשרוד. למרות העדר תווי הפנים, מצליחה היוצרת לבטא בכל ציור, כי לכל אחד מהפנים-דמויות הללו, יש מגוון פנים-צדדים, ההופכים אותו לאדם שלם.

 

דינה גנץ, ילידת 1953, נשואה לאפרים ואם לשלושה, מתגוררת כיום בכוכב יאיר. זוהי תערוכת היחיד השנייה שלה. בימים אלו היא שוקדת על הוצאת ספר בישול תורכי המשלב סיפורים ומתכונים מבית אימה ודודותיה. ספרה הראשון "לשבור את המדליה", יצא לאור בשנת 2004.

 

תערוכתה של דינה גנץ 'פנים', תוצג בסטודיו-גלריה 'יפרח בן-צבי', ברחוב הפרחים 3, קריית שאול, רמת השרון. הפתיחה תתקיים ביום שישי, ה- 2 בנובמבר, 2007 בשעה 10:30.  הכניסה חופשית. שעות פתיחה: ימים א-ה 09:00-17:00 , יום ו' 09:00-13:00.

 

שילחי תגובה                                          מעניין? שילחי לחברה

   

_____________________________________________