ספת הפסיכולוג: יעוץ פסיכולוגי

מאת ד"ר יוסי אברהם, פסיכולוג מומחה

"איך יוצאים מיחסים מוקפאים?"

 

יש לך בעיה?

שילחי שאלה אל ד"ר יוסי אברהם ותקבלי יעוץ דרך האתר

כתבות קודמות:

הבחור שלי סובל מבעיית גאווה

שוב מפטרים אותי - ואני לא עומדת בזה!!

מה אומרים לילד שאביו במעצר?

אלימות מילולית במשפחה

אני חוששת שהוא יבגוד בי

מה עדיף, שתיקות או פרידה?

מרגישה תשוקה רק עם המאהב

הקשר הפך בנאלי ומובן מאליו

משפחתי דוחה את החבר שלי!

כל הכתבות של ד"ר יוסי אברהם

 

 שאלה:

 שלום,

אני בת 29 , יש לי חבר בן 35, אנו יוצאים כבר שנתיים וגרים יחדיו שנה. לפני

חצי שנה דיברנו על חתונה, בדקנו אולמות וכו', כשדיברנו על עניין איחוד  כספים התברר לי שחברי, שחסך סכום די נאה, אינו מוכן לפתוח "חלון משותף".

הוא הלך לעו"ד ללא ידיעתי, חזר עם "מגילת זכויות הגבר" ואמר לי  שצריך לעשות הסכם ממון, או לחלק את הדירה שנקנה בעתיד לפי הסכום היחסיש  יביא כל אחד. הוא אמר את זה בקור רוח שזה ממש פגע בי.

 

 איך אתחתן עם מישהו  שלא רואה בי שותפה לכל דבר? איך נרגיש את הביחד עם לכל אחד יהיה בצד את החסכון שלו? אני יודעת שאני ירגיש מוזר ולא יהיה לי כ"כ כייף לקנות לו משהו מכספי בעוד שאני יודעת שיש לו סכום די נכבד בחסכון. לאחר שיחה זו יחסי אליו השתנה. פתאום הפכתי לקרה יותר, פחות מחבקת, פחות מדברת, הרבה יותר כועסת על דברים קטנים, כאילו מחפשת לריב איתו. כל יום קמתי עם הרגשה מוזרה שצריך להיפרד, שאנו לא מתאימים, פתאום הפריעו לי דברים מסוימים אצלו, דברים שראיתי בעבר, אך לא התעצבנתי. כגון: אדישות לגבי סדר וניקיון הבית,  כבדות שאופיינה באי חשק לצאת ולבלות. כ"כ "סבלתי" מהמחשבות הללו עד שהחלטתי לדבר איתו על פרידה, כמובן שהוא ניסה להסביר לי עד כמה אנו מתאימים ושאני לא אמצא בחור שאוהב אותי יותר ממנו. לבסוף דחינו מחשבה זו.

 

האמת גם לי היה קשה לחשוב על פרידה ממנו ואף מצאתי עצמי בוכה על כך. אך שוב התחושות של פרידה עלו במוחי והחלטתי שהפעם זה סופי, הסברתי לו יפה שכנראה אהבתי אליו נמצאת בסימן שאלה ושאני צריכה להיות לבד. בלית ברירה הוא החל לחפש דירה ואני אף עזרתי לו לחפש. במקביל לחיפושי דירה עשינו יום שבת אחד טיול לי-ם עם עוד זוג חברים, הטיול היה כ"כ כייף, צחקנו וכלל לא רבנו, וכאילו התאהבתי בו מחדש. מאז ועד היום אף אחד מאיתנו לא מזכיר את עניין הפרידה וחיפוש דירה, לכאורה טוב לנו יחדיו בהווה, אך אינני יכולה לדבר איתו על חתונה ולא יודעת אם אני בכלל רוצה להתחתן איתו, או אולי אני מפחדת וזה מה שמשתק אותי. אין לי מושג מה יהיה איתנו לגבי העתיד, כל יום אני קמה עם הרגשה אחרת לגבינו.  

אני כ"כ מבולבלת שזה ממש מפריע לי .

אשמח לשמוע תגובה.

חגית

 

תשובה:

 שלום רב,

את ובן זוגך נמצאים במצב, בו היחסים ביניכם "קפואים", כאילו "לא לבלוע ולא להקיא". מצד אחד אתם לא מדברים על הנושאים הקריטיים שמפרידים ביניכם ומחבלים בקשר ביניכם ולא מנסים לשפר את הקשר ואת האמון ההדדי, אבל מצד שני, גם לא מחליטים להיפרד ולא יוזמים ניתוק. נראה לי שטוב יהיה עבורך לעבור תהליך קצר וממוקד בתחום ניהול התקשורת והיכולת להעביר דברים טעונים ורגישים. אנשים רבים מתקשים, אבל איכשהו עוברים את הרגעים הללו בחיים, כשהמישקעים משפיעים יותר או פחות במהלך החיים.

 

אצלך, כך נראה, הדברים המורכבים קרו בנקודה קריטית, ולכן הם משפיעים כאן ועכשיו. נועצים שלא למדו, במהלך כמה שעות ספורות, להסתייע בתהליכי אומר שלא היו בקיאים בהם, בתהליכי הבהרת סיטואציה שסייעו לחידוד תחושות, וכו' וכו'. אין לי ודאות שהתהליך  ה"אחר" שאני מציע לך יוביל למשהו הרמוני ומוסכם, אבל יש לראות בו מתכונת בעלת סבירות גבוהה להוביל אתכם להתעמת ולהתאמת עם הסיטואציה  .

 

כל טוב

 ד"ר יוסי אברהם

 


ד"ר יוסי אברהם הנו פסיכולוג חברתי ותעסוקתי מומחה - מייעץ  בתחומי הזוגיות והמיניות, המשפחה, ההסתגלות החברתית והקריירה -  ויענה ללא תשלום על שאלות במייל. מפגשי יעוץ (יש הסדר מוזל לחברי  'כללית מושלם') מתקיימים בת"א, פרדס חנה, חיפה וכרמיאל . טל:  04-6230937

אפשר גם ליצור קשר דרך האתר.

 

יש לך בעיה? שילחי מייל לד"ר יוסי אברהם, ותקבלי עצה דרך האתר בעילום שם.

 

________________________________________________________