לעצב אופנה, תרבות ותעסוקה

הב"ל: נעמי שוורץ  

 

איליין פישר

עוד ב"הדרך למעלה":

בריאות

סגנון ואיכות חיים

טיפים

 

 

 האם יש לי תקווה לעתיד?

פצצות מתקתקות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

 דגמיה של איילין פישר לא השתתפו בשבוע האופנה שנערך לאחרונה בניו יורק ולא היה בכך חידוש: מאז שהקימה את בית האופנה שלה, "מלאנז'",  ב- 1984  דואגת פישר בת ה- 54 לעצב דגמים פשוטים ונוחים שניתן להראות טוב בהם במשך יום עבודה ארוך ואפילו להתעמל בהם, ולא על מנת לככב בשבועונים.

 

הבגדים שהיא מעצבת משמשים את הלקוחות יותר מעונה אחת לא רק בשל איכותם אלא גם משום שהם בעלי גיזרה קלסית ומשרתים את הלקוחות נאמנה מבלי להראות מיושנים.

 

פישר נכללת ברשימת המעסיקים הטובים ביותר בארה"ב, מעצבת את מדיניות העסק שלה כפועל יוצא של השקפת עולמה: סביבת עבודה תומכת ומטפחת המעדיפה שיתוף פעולה  על פני תחרות.

 

היא מעניקה בונוסים לעובדים לאו דווקא בשל מכסות עבודה מלאות, אלא לצורך  שמירת הבריאות , הרפייה ושלוות באמצעות מסז'ים ורפלקסולוגיה... והמעניין הוא שמכירות מוצריה  עלו השנה ב12% ומגלגלים מחזור בן 144 מליון דולר, לעומת ירידה בת 6% בענף האופנה בכלל בארה"ב.

 

הכל עניין של תמיכה הדדית ותקשורת בינאישית היא טוענת, אצלנו לא חוששים להודות בשגיאות ולהמשיך הלאה בחיוך.  פישר עצמה נרתעת  מהפגנת אוטוריטה, כבר בהיותה ילדה חשה מאוימת כאשר הבוס שלה מקדונלד צעק עליה.

 

רק כאשר אני נינוחה אני מצליחה להיות יצירתית, והדחף והמוטיבציה שלי גוברים בהתאם היא אומרת.  החברה שלה מעסיקה כיום 400 עובדים  הפועלים על פי תקנון המבוסס על אמות המידה שיצרה פישר, מי שאינו מצליח להשתלב באווירת שיתוף הפעולה מפוטר.

 

החברה של איילין פישר נמנית על 3 חברות בכל ארה"ב הדואגות לתנאי עובדיהן גם מעבר לים באסיה והעונה על קריטריונים מחמירים במיוחד שעוצבו בידי חברות שלא לצורך רווח.

 

כתבה על פישר ב"פורצ'ן מגאזין", והאתר של "מלאנז'": 

http://www.melange4women.com/eileenfisher.html

http://www.fortune.com/fortune/smallbusiness/managing/articles/

0,15114,487551,00.html

 

  הגיבי על הכתבה או שילחי לנו כתבה משלך
___________________________________________