להעיר את המתופפת שבתוכי

באמצעות    DruMeditation

 מאת:  נילי דור- האלה      מנחת קבוצות ומטפלת גופנפש

עוד ב"הדרך למעלה":

חרם, רחם, מחר

הקשבה אמפתית

"לגעת אישה"

בריאות נפשית ופיזית

סגנון ואיכות חיים

טיפים

 

 האם יש לי תקווה לעתיד?

פצצות מתקתקות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

הידעתם שכל אחד מאיתנו למעשה נולדה מתופפת בפוטנציה? זוכרים ששהינו ברחם אימנו למשך תשעה חודשים? צפים בתוך רחמה כל כך קרוב ללב הפועם בקרבה....בו-בום, בו-בום, בו-בום. גם אם זה נשמע לכם הזוי משהו, הזכרון העוברי נחרט בתוך מערכת העצבים שלנו וניתן להשיבו לחיים בן רגע, ללא כל מאמץ.  בסדנתDruMeditation  אנו מעניקים לכם הזדמנות להעיר את המתופף שבכם !

 

"רגע אחד, אבל אני הרי זייפנית מלידה, ויש לי שתי אוזניים שמאליות, כל קשר ביני ובין נגינה ויצירתיות הוא מקרי בהחלט". ובכן, ברגע שתתמסר לתיפוף, תופתע לגלות בתוכך יכולות יצירתיות שלא היית מודע להן קודם לכן. התיפוף יעניק לך חוויה של חופש להביע את עצמך, במקום בו אין "דרך נכונה או לא נכונה". 

 

"אבל בשביל לנגן על תוף צריך ללמוד, לא?"

 

כמובן שקיימת האפשרות שתלמד טכניקות תיפוף ומקצבים המוכתבים מבחוץ. אולם, אנשים רבים מגלים את המתופף האותנטי בתוכם המבקש לפרוץ החוצה, אם רק יאפשרו לו לעשות זאת.

 

"למה דווקא תופים ולא כלי נגינה אחרים ?"

 

העבודה עם התוף נעשית במגע ישיר עימו באמצעות כפות הידיים המחברות אותנו ישירות אל מרכז החיים  -הלב . התוף, כמו הלב, מהדהד בתוכנו ומזכיר לנו את הצלילים המוכרים לגוף ולתת מודע שלנו מתקופת הרחם. באמצעות הדופק העוברי שלחת החוצה לעולם איתותי חיים מתוך מעמקי גופה של אימך. הלב מחבר אותך אל עצמך, אל מרכז ההוויה, אל קצב הזרימה הייחודי לך בחיים האלו, ואל היכולת להתחבר בקלות אל כל הסובב אותך: אנשים, חיות וטבע הבריאה.  התיפוף המשותף יפתח את לבך ויקרב אותך אל הזולת.

 

 

"ומה לתוף ולמדיטציה ?"

 

בדומה לפעימות הלב, המשתנות מעת לעת בהתאם למצבים פיזיולוגים, נפשיים ותודעתיים שונים, כך גם קצב התיפוף משתנה ומייצג שינויים בחשיבה, יציבה, נשימה, הרגשה, תחושה יצירה, הבעה, הקשבה וכדומה. ההשפעה על המצב המנטלי נובעת מהשילוב של מיקוד, שחרור ממתח ובניית אנרגיה בתוך המעגל לאחר מספר שעות של תיפוף. התנסות זו מובילה לעוררות ופתיחות ויוצרת אווירה נינוחה ורגועה.

 

כשהתוף נושם באופן חופשי, כל פוטנציאל הצלילים עומד לרשותך. כשאתה נושם באופן מלא ורציף כול פוטנציאל החיים נפרש לפניך. הפעמת התוף תוך נשימה מודעת מתרגמת לעולם באופן סימולטני את ההתנהלות הקצבית והזרימה הפנימית של כל אחד, דרכה ובאמצעותה ניתן למצוא את האופן בו אפשר להשתלב בהרמוניה עם הקצבים של הסובבים אותנו.  החיבור ללב ולנשימה באמצעות התוף מאפשרת חיים מלאים, מתוך שחרור וזרימה, יכולת להיות נוכח בהווה (כאן ועכשיו) ולטוות באופן מתמיד שינוי – כי כל שנבקש – לו יהי ! 

 

עדיין לא השתכנעתם ? זקוקים להוכחות מדעיות חותכות ? אז הנה חלק מהם לפניכם !

 

  1. התיפוף מצויין למערכת החיסונית בגוף. כידוע, לגלי קול יש השפעה ניכרת על תאי הגוף שלנו. ברפואה משתמשים באולטרהסאונד לשיקום רקמות מצולקות ולהורדת נפיחות. הורים משמיעים לילדיהם מוזיקה קלאסית על מנת לעודד את התפתחות מערכת העצבים והמוח.  מערכת החיסון שלנו מייצרת כמות גדולה של תאי דם לבנים (הנלחמים במחלות) כאשר חושפים אותה למקצב ¾ של ואלס. בתיפוף ניתן לייצר מגוון רב של מקצבים, אבל לכולם אותה השפעה. אחת מטכניקות התיפוף היא חיקוי של פעימת הלב. המקצב הכי פשוט שקיים. וכשכל הקבוצה הופכת לפעימת לב אחת ענקית והרמונית, אפשר ללכת לאיבוד בתוך תחושת ההתעלות והתרוממות הרוח.

 

 

  1. התיפוף מצויין לבריאות הנפש. וודאי מוכר לך המצב בו בא לך פשוט להכות נמרצות במשהו ולצרוח עד השמיים. מתי לאחרונה הרגשת טעון ועצבני מעודף אדרנלין שמשתולל בתוך הגוף ? האם מתח תדיר הוא חלק בלתי נפרד מחייך? אם ענית בחיוב על אחת או יותר מהשאלות הללו, כדאי שתשקול הגעה לסדנת תיפוף כדי שתוכל לתופף ולצרוח עם עוד עשרים אנשים המרגישים מטורפים בדיוק כמוך. זוהי דרך פנומנלית להשתחרר מעצבים וכעסים מצטברים. התיפוף מאפשר לארוז את כל פקעת העצבים ולצרור את כל הבעיות וטרדות היומיום ופשוט להדהד אותם הלאה מאיתנו ולשלוח אותם לכל הרוחות, ולשאת אותם על גבי גלי הקול.

 

יצירת מוסיקה באמצעות התוף, היא סוג של מדיטציה. כאשר אנחנו נמצאים במצב של טרנס, מתקבלות תשובות לשאלות שעד כה היו ללא מענה, מתגלות דרכים יצירתיות לפתרון בעיות, וניתן להתמקד ולהשיג רמות בהירות גבוהות מהרגיל. כל זאת מדוע ? כיוון שבזמן התיפוף תהליכי החשיבה הרציונלית (מוח שמאל) מועברים למוד של "המתנה", ואנחנו מאפשרים לחלק האינטואיטיבי שלנו (מוח ימין) לקחת את הפיקוד ולהוביל אותנו לשם שינוי.

 

 

  1. התיפוף מצויין לנשמה ! מתי לאחרונה זכית להזדמנות לבטא את עצמך בחופשיות ? האם זכית להתבטא בסביבה מקבלת, מאפשרת הנמנעת משיפוטיות וביקורת ? איפה בחייך יש לך הזדמנות להתבטא באופן אימפרוביזורי ? בסדנא תזכה למרחב אינסופי הנע בין החיבור לאדמה, לארציות דרך התוף הגשמי. האווירה שתיווצר בתוך המעגל, היצירה ההרמונית שנובעת מהקשבה ומשיתוף הפעולה של כל אחד למען הצלחת הכלל, תאפשר חיבור לחלקים גבוהים יותר של עצמך – לרוחניות. ובעיקר לנשמה.  חיבור ראשוני, בסיסי ופשוט.

 

  ____________________ 

כתבה: נילי דור האלה

מנחת קבוצות ומטפלת גופנפש

טיפולים פרטניים המלווים המשלבים דמיון מודרך, תהליכי יצירה, עיסוי הוליסטי, ועבודה ייחודית של מגע בטוח עם נפגעות אלימות.

   לפרטים נוספים: 8323708 – 04  או 807027 – 058

niwiboom@netvision.net.il

 

  תגובות של גולשות                                        שילחי לנו תגובה
 

 

 
______________________________________________