איך להקשיב לבן זוגך בצורה מעצימה

ולגרום לו להפוך להיות "מומחה בלעשות אותך מאושרת?"

מאת: אורלי בר-קימה, נובמבר 2009

 

עוד על נשים:

נדוניה

מטרה ראוייה

להתחבב על אימו של בעלך

אישה עם סגנון

דיאטה וקניות לחג

מסע בעקבות נשים

היום בו הפסקתי לאכול

של מי הפנסיה הזאת לעזאזל?

אימהות ללא אם

כשהחפצים בבית לא מוצאים את מקומם

שובה של האינטואיציה הנשית

פתאום, באמצע החיים

המדריך לאהבה

דיינו

סדר נשים

תוספת רגישות על חשבון האגו

מי מרגיז אותך?

"זו הפעם הראשונה שיהיה לנו פאנל של גברים בקורס המיועד לנשים בלבד, וזו תהיה ההזדמנות שלכן הנשים, לראשונה לשמוע מה באמת חושבים הגברים שלכם", מציינת בסיפוק ד"ר קרול מקול, ד"ר לפסיכולוגיה חברתית, ומאמנת מאסטר בינלאומית המתמחה באימון דרך תקשורת והקשבה, ומייסדת המכון הבינלאומי לתקשורת והקשבה. "נשים שיבואו לקורס יוכלו, אולי לראשונה בחייהן, להיכנס לראש של גברים, ולשמוע מגברים מה קורה להם למשל, כשהם לא מעוניינים, מה מעניין אותם במערכות היחסים, מה מדליק גבר, ואיזה סוג של נשים מעורר בהם השראה. מק'ול, שמגיעה לארץ בחמש השנים האחרונות להעביר את הסדנאות הייחודיות שלה "הקשבה", ו"אפשרויות האישה",  הגיעה לארץ בנובמבר 2009 פעם נוספת והעבירה סדנה חדשה שיצרה עבור נשים בלבד, שהמיקוד שלה הוא מערכות יחסים בחיינו.

 

בקורס למדו הנשים למשל, עד כמה המיקום שלך כילדה במשפחה, משפיעה על הדרך שאת מנהלת מערכות יחסים עם האנשים החשובים לך בחייך. כדוגמא לדרך הגילוי והעבודה שתקיימה בקורס, היא נותנת  נשים שהן ה"בייבי" של המשפחה. "בהיותך התינוקת של המשפחה, את מסדרת את זה כך שהעולם בדרך כלל מטפל בך. הילד הצעיר הוא בדרך כלל הכי יצירתי, מקסים ומזדהה עם האנדרדוג, כי לא מרשים לו לעשות דברים שלאחיו הגדולים מותר. לכן השאיפה של ילדים אלה היא תמיד להיות כלולים, ושיקחו אותם בחשבון, אחרת הם הופכים לקורבנות, או לאנשים מאוד אגואיסטים", מבהירה מקול, שמאחוריה ניסיון וותק של מעל 40 שנה בתחום האימון והטיפול המשפחתי. "בתור הבייבי של המשפחה הם הופכים להיות מאוד אסטרטגים ומניפולטיבים, ואז כשהם מתחתנים הם לוקחים את התכונה הזו איתם לתוך הנישואים. לאישה כזו הייתי אומרת לבדוק עם עצמה איפה היא מבצעת מניפולציות בקשר (ששם את המנצחת והאחרים מפסידים) ואיפה את אסטרטגית, (יוצרת מצב של WIN-WIN שבו שני הצדדים מרוויחים ומנצחים). אישה כזו, תסדר את המערכת הזוגיות שלה כך, שתמצא בן זוג שיטפל בה, וכשהיא הופכת להיות מודעת לכך, הייתי מזמינה אותה, לוודא שהיא פתוחה ואותנטית ומשתפת את בן זוגה, ולא נופלת למצבים ומחשבות של קורבנות, אלא יוצרת מערכת שיוויונית, אומרת מק'ול.  לדבריה הרבה מהילדים "התינוקיים"  נמשכים לכיוונים של התפתחות אישית, הם אוהבים את זה,  ואז כשהם מתפתחים הם מבינים שכדי להתגבר על התכונה של האגואיסיטות והקורבנות, כדאי להם לתעל זאת ליצירת שותפויות עם הסביבה שלהם. מכיוון שהם אוטומטית מיוחדים, כי הם התינוקות במשפחה, יש להם גם את היכולת לזהות את הייחודיות באחרים, ולהתייחס לאחרים כמיוחדים. 

 

לסיום, ד"ר מקול נותנת לנו מספר טיפים ליצירת מערכות יחסים מוצלחות, בין בני זוג, כשמתאמנים בהם על בסיס יום יומי, שהיא מכנה אותם שלושת ה"A".

 

הראשון: הוקרה (ACKNOWLEGEMENT) – הרבה נשים לדבריה שוכחות להגיד "תודה רבה" עבור אינספור הדברים שהגברים שלהם עושים עבורים ביום יום. וגברים, אומרת מק'ול מאוד מאוד אוהבים שמוקירים אותם על הפעולות שהם עושים כדי לתמוך בנשים שלהם.

ה- A  השני, הוא הערכה (APPRECIATION), ללמוד לבטא את ההערכה שלנו. לעיתים קרובות נשים נוטות לקטר לשפוט ולבקר את מאמצי הגבר, שלדעתן לא עשה "מספיק", או שהן מתעלמות ממה שהוא עשה, וכשזה נעשה לאורך זמן, זה דבר שמאוד מקטין את הגברים, ומוריד את ההערכה העצמית שלהם, ויוצר אצלם "ירידת חשק" כללית עד שהוא מפסיק לרצות ולהתאמץ עבור האישה שלו. במקום להסתכל על הדברים שהוא לא עשה, ממליצה מקול להסתכל ולהדגיש את מה שהוא "כן" עשה טוב, ולומר לו עד כמה את מעריכה את המעשה. אחרי כמה פעמים כאלה, הוא ירגיש שאת מעריכה אותו, וירוץ למלא כל משאלה שלך. ה- A  השלישי, הוא קבלה (ACCEPTANCE) – קודם כל מציינת מקול, תבהירי לגבר שלך עד כמה הוא חשוב לך, בצורה ברורה, אותנטית וקצרה- בלי סיפורים. (גברים מעדיפים ומבינים סוג כזה של תקשורת). שנית דברי בפשטות, ותגיעי ישר לנקודה, בלי דרמות. אל תצפי "שאם הוא אוהב אותי אז הוא יבין למה התכוונתי". גברים זקוקים לכך שיקבלו את מה שהם עושים, ואת מי שהם ב 99% מהזמן. ב"קבלה", מבהירה מקול, אני מתכוונת לכך שתסכימי לקבל גם  את נקודת המבט שלו, ותשקלי אותה בצורה עניינת כשאת רוצה לפתור בעיה כלשהיא. ושלישית, תסכימי לקבל ממנו מחמאות, כפי שהן. ותודי לו עליהן בצורה חיובית כדי שזה "ישתלם" לו להחמיא לך. בכך "תאמני" את הגבר שלך, איך את אוהבת שהוא יתייחס אלייך ויתן לך מחמאות.

על ידי שימוש בשלושת הכלים הללו, הוקרה, הערכה וקבלה, את נותנת לגבר שלך כלים שימושיים, ועוזרת לו להפוך ל"מומחה", באיך לרצות אותך ולהפוך אותך מאושרת.  וגברים אוהבים כלים שימושיים. מסכמת ד"ר מקול.

 

לצפייה בסרטון של ד"ר מקול ביוטיוב http://events.myreg.co.il/TheMasters/

 

  

 

הגיבי לכתבה:                                               מעניין? שילחי לחברה

 

 

 

_________________________________________