שיטת טיפול יחודית משיגה הריונות על ידי גברים שנחשבו עד כה לעקרים

מאת: המרכז הרפואי לפוריות

 

 

עוד:

אבא, אימא, קצת יותר לאט!

מי "סופר אמא"?

אימהות חורגת מגבולות הביולוגיה

הקורקינט של טולקין

בכי של תינוק - לא מה שחשבת

איך הוא לומד לבחור?

תרומת המשחק להתפתחות הילד

פער מיגדרי חדש

אמא טובה יותר

הורים טובים מדי

זכויות בחוק של חד-הוריות

מילון לגרושה המתחילה

בית הנבחרות: מאבק החד-הוריות

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

 ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

מי מרגיז אותך?

במסגרת הטיפול נבררים בצורה פרטנית תאי זרע בעלי סיכוי להצלחה

ומפרים באמצעותם את ביציות האישה בהפריה חוץ גופית

 

שיטת טיפול יחודית, פרי שיתוף פעולה בין הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת בר אילן ורשת המרכז הרפואי לפוריות, מאפשרת הריונות על ידי גברים שנחשבו עד כה לעקרים. שיטת הטיפול מיועדת לקבוצה של גברים הסובלים מעקרות קשה בשל פגמים במבנה תא הזרע ואשר נכשלו בטיפולי הפוריות הרגילים.   

 

ד"ר איליה בר, יו"ר המרכז הרפואי לפוריות, מוסר שהטיפול היחודי מבוסס על ברירה של תאי הזרע במיקרוסקופ בהגדלה מיוחדת של פי 6600, שנעשית על ידי פרופ' בנימין ברטוב מאוניברסיטת בר אילן. הגדלה זו מאפשרת לסקור את תאי הזרע אחד לאחד ולבחור מתוכם זרעונים בעלי נתונים ומבנה שיוכלו להביא להריון מוצלח. הזרעונים  מפרים את הביצית של האישה בהפריה חוץ גופית שמבוצעת במרכז הרפואי לפוריות.

 

ד"ר בר מציין שיחודה של שיטת הסקירה היא שתאי הזרע אינם נהרסים כפי שקורה בצפיה במיקרוסקופ אלקטרוני. בעזרת הברירה המיקרוסקופית ניתן למצוא ולבודד זרעונים כשירים גם אצל גברים שנכשלו בהפריה חוץ גופית רגילה, במיקרומניפולציה ואף בניתוח לשאיבת תאי זרע מהאשך.

 

מאז תחילת יישום השיטה החדשה במרכז הרפואי לפוריות, ב- 43% ממחזורי הטיפול הושג הריון – שיעור הצלחה גבוה מהממוצע הארצי של טיפולי ההפריה החוץ גופיים המבוצעים בעזרת זרע תקין.

 

באחד המקרים הצליחה השיטה להביא להשגת הריון אצל בני זוג ששניהם סבלו מבעיות פוריות ונכשלו במשך 27 שנים בכל ניסיונות הטיפול הקודמים. בני הזוג סבלו מבעיה כפולה: הן זרעו של הגבר והן הביציות של האישה היו באיכות נמוכה ביותר ולכן לא הצליחו להרות. באמצעות שילוב של הטיפול היחודי בזרעו של הבעל ותרומת ביצית הושג הריון מוצלח אצל האישה בגיל 48.

 

רשת "המרכז הרפואי לפוריות" מתמחה בטיפול במקרים קשים של אי פוריות ועקרות ותרומות ביצית בחו"ל, כולל אבחון גנטי של הביצית, הזרע והעובר (פי.ג'י.די). לרשת סניפים בירושלים, ראשון לציון, אשדוד ובאר שבע. ניתן לקבל יעוץ באמצעות פניה למוקד בטלפון: 1800200002 (שיחת חינם)

או: info@global-ivf.com

 

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה   

 
תגובה:

 

________________________________________________