מי סופר-אמא?

סקר ה"סופר אימא של טייד"  בקרב אימהות לילדים בגילאי 3-16

באמצעות מחקרי "הגל החדש"

 

 

 

עוד:

אימהות חורגת מגבולות הביולוגיה

הקורקינט של טולקין

בכי של תינוק - לא מה שחשבת

איך הוא לומד לבחור?

תרומת המשחק להתפתחות הילד

פער מיגדרי חדש

אמא טובה יותר

הורים טובים מדי

זכויות בחוק של חד-הוריות

מילון לגרושה המתחילה

בית הנבחרות: מאבק החד-הוריות

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

 ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

מי מרגיז אותך?

מתברר שהאימהות היהודיות בטוחות שהן "סופר אימא"- האימהות הטובות בעולם. בסקר נמצא כי למעלה מ- 80% מהאימהות סבורות שהן סופר אימא, כלומר אימהות מצוינות עבור ילדיהן. 14.6% סבורות שהן לא אימהות טובות מספיק.  הביטחון העצמי, נמשך גם כששואלים אותן האם לדעתן גם הילדים שלהם תופסים אותם בתור אימהות טובות: 78.6%- חושבות שהילדים שלהם אכן מעריכים אותנו כיאות. 10.1% חושבות שלא ו- 11.3% לא ידעו לענות, כיצד ילדיהם תופסים את תפקודן בתור אימהות.

 

כשנתבקשו לומר איך הן מתארות את עצמן בתור אימא, התברר שהאימא היהודיה עדיין חיה, נושמת ובועטת:  38.7% מגדירות את עצמן בתור אימא דאגנית. 18.8% בתור אימא שמרנית. לעומת זאת 23.3% חושבות שהן סוג של אימא "קולית" וגזעית.

 

מעניין, ש- 3.1% מהאימהות הגדירו את עצמן כאימא נודניקית. אבל כאשר נשאלו כיצד לדעתם הילד שלהן היה מגדיר אותן, כבר 15.4% סברו שהילדים יגידו שהן נודניקיות, (אולי אם יתנו לילדים שלהם יותר לישון / לראות טלוויזיה/ לשחק זה ישתנה בעתיד. )

אחרי 36.3 אחוז – אימא דאגנית  ו- 19.2% אימא "קולית".

 

ושאלה חוצת דורות. מי לדעתך טובה יותר בתור אימא: את לילדיך או אימא שלך אלייך כשהיית קטנה? זה הזמן לשכב על ספת הפסיכולוג: 39.6 אחוז, סבורים שהן אימהות טובות יותר לילדיהן מאשר איך שהאימא שלהן התנהגה אליהן. 18.7 אחוז, סבורים שהדור הישן היה טוב יותר ו- 24.2% סבורות שהאימהות והסבתות שוות באותו מידה (וכנראה רק העונשים והממתקים השתנו).

 

ולשאלה המעניינת באמת: מיהי לדעתך מבין המפורסמים, היא הסופר אימא הישראלית האולטימטיבית: בראש ניצבת האימא והקול- ריטה עם 15.6%, אחריה ובאופן צמוד, מגישת החדשות והמבע הדואג, מיקי חיימוביץ' עם 14.6%. מלכת הילדים וכנראה אימא ראויה בפני עצמה- אורנה דץ, צועדת לאחר מכן עם 8.6%. קרן מור עם 4.6%, סופי צדקה עם 3.8% ולבסוף ח"כ הטריה והלשעבר- בו זמנית- פנינה רוזנבלום עם 1.6% אימהות הרואות בה את האימא האידיאלית. אגב 37.5 % לא מצאו מבין סלברטאיות ארצנו, אחת שראויה על פיהם לכינוי "סופר אימא".

 

 ____________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה   

 
תגובה:

 

________________________________________________