החיים על פי טל

ג. התמכרות מענגת, או במילים אחרות, התחלת הסוף

מאת: טל גולדרט

 

עוד:

א. חשבון נפש

ב. החלטה אמיצה

 

בכי של תינוק - לא מה שחשבת

איך הוא לומד לבחור?

תרומת המשחק להתפתחות הילד

אמא טובה יותר

הורים טובים מדי

זכויות בחוק של חד-הוריות

מילון לגרושה המתחילה

בית הנבחרות: מאבק החד-הוריות

תשעה חודשים של טירוף חושים

להתחיל מבראשית - לידה

הריון: אור שמחה ובריאות

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

השמנה - מחלת המאה

ויטמין אי וצלקות

סידן - המציל הלבן

עצמותי המתפוררות וצריכת החלב

עד העצם - על אוטיאופרוזיס

סעודות היופי

האם את אנורקסית?

יופי חיצוני מתחיל בפנים

מי מחזק אותי? ויטמין בי12

מעשנות ותזונה נכונה בגיל ההתבגרות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

מי מרגיז אותך?

הפרק הקודם: החלטה אמיצה

ב- BBC משפצים בתים בהינף שלט. בתוך חצי שעה הופכת חורבה מוזנחת לבית חלומות מעוצב. את הכל הם עושים כמובן עם חשבון הוצאות מוגבל של משהו כמו 5000 שקלים (חישבתי אינספור פעמים...). באותו הינף שלט הם גם מסדרים ארונות וזורקים ללא רחם את כל הג'אנק האגור, מחליפים מקצוע ליום אחד, או מוצאים בבוידעם איזה אגרטל של סבתא, ששווה למרבה הפליאה מאות שטרלינגים (את זה לא טרחתי להמיר לשקלים, לי יש רק אגרטלים מהום–סנטר...).

 

אל מול המסך ישבתי נפעמת, וראיתי איך צבע עושה ניסים (גם בשיער, אגב).

בגיחה הבאה החוצה, לקנות טיטולים ומגבונים, נכנסתי לחנות יצירה ושאלתי מה הולך היום הכי טוב.

 

"מפיות",  אמרו לי, "זה הולך יופי עם צבעי אקריליק, דבק מיוחד, שני חומרים ליצירת סדקים, משחת עיצוב ומשחת זהב. כמובן שתצטרכי גם משטח לעבוד עליו, מכחולים איכותיים וכיור מיוחד לשטיפה..."

 

חדר מעוצב לנגד עיני, ו"לוק" עדכני לסלון בעיני רוחי, גרמו לי להשאיר בחנות ההיא 200 שקלים בערך, שב- BBC מחדשים בהם פרקט, טפטים וגם גוף תאורה...

 

אני הלכתי הביתה מאותגרת ומרוצה, הנקתי את שרון עד להרדמות מלאה, וישבתי לנסות את השלל החדש שלי. שלוש תמונות עם פיות. האמת, יפות. תלויות עד היום אצלי בסלון...

 

 

מכיוון שכבר היו לי שלושה גוונים של צבע, סדקים ודבקים, המשכתי משם ישירות לאגף החמסות, והשקעתי עוד קצת כסף בחומרי גלם הכרחיים.

 

יודעי דבר יספרו לכם, שכך מתחיל הסוף... ההתמכרות לא איחרה לבוא. הצבעים התרבו, המפיות מילאו קלסר, וחיתוכי עץ במגוון צורות המתינו לתורם.

 

המדף שהוקצה לי במרפסת הכביסה כבר קרס, הקופסאות נערמו זו על זו, ובכל ערב, אחרי שכולם הלכו לישון הייתי מוציאה את הכל, פורסת על השולחן בפינת אוכל, עובדת קצת, ואז מקדישה חצי שעה נוספת לאיסוף והחבאה. שלא יקומו הבנות בבוקר ויגעו לי בתחביב...

 

יש פתגם ידוע הטוען שככל שיש לך יותר ארונות, יש יותר בלגן. את הפתגם הזה הוכחתי, ובגדול. חצי שנה אחרי יציאתי לחופשה בלתי מוגבלת עברנו דירה. מדירת ארבעה חדרים ומרפסת, עברנו לבית גדול, מרווח, שני מחסנים... באחד אוחסנו האופניים, ובשני -  אין צורך לנחש... המדפים מהמרפסת, ועוד כמה ששנוררתי מפה ומשם – ופתאום יש המון מקום איחסון לדברים שלי...אז עכשיו, כשיש איפה לאחסן – באמת אפשר לקנות קצת יותר... ואני קניתי.

 

ביחד עם הבית החדש הגיע גם החיבור לאינטרנט המהיר. טכנאי אחד ורבע שעה של עבודה, והעולם פרוש בקצות אצבעותי. לתדהמתי הכיל האינטרנט דברים נוספים פרט לסקרי ספרות מדעיים וחומרי הדרכה הנדסיים... ועכשיו – נותר רק לחלק נכון את הזמן.

 

הפרק הבא...

____________________ 

טל גולדרט, 36, פליטת היי טק שהתאהבה מחדש באומנות ויצירה, ופתחה פרק חדש בחיים, נשואה ואמא לשלושה (ועוד אחת בדרך).

האתר של טל:  FUNטזיה, מרכזי יצירה ופנאי
www.FUNtasia.co.il

 

  ____________________

תגובות: כיתבי לנו                                     מעניין? שילחי לחברה   

 

 

_______________________________________