כיצד תוכלו לאבחן אם הילדים המתבגרים

סובלים ממתח ולחץ סמוי על פי כתב היד

באדיבות אתר "ליין דייט" www.linedate.co.il

 

 

עוד:

רחיצת התינוק

יציבה לקויה ובעיות קשב וריכוז

שעת סיפור

להיות שלימה במקום מושלמת

אהבה בכל החושים

הנקה וצום בכיפור

היפוך עובר

לדבר עם המתבגרים שלנו

הנקה במקום ציבורי?

סטריפינג - הזכות לבחור

חרדות לידה?

אבא, אימא, קצת יותר לאט!

מי "סופר אמא"?

אימהות חורגת מגבולות הביולוגיה

הקורקינט של טולקין

בכי של תינוק - לא מה שחשבת

איך הוא לומד לבחור?

תרומת המשחק להתפתחות הילד

פער מיגדרי חדש

אמא טובה יותר

הורים טובים מדי

זכויות בחוק של חד-הוריות

מילון לגרושה המתחילה

תזונה ומתח

 

 כיצד ניתוח כתב היד של מתבגרים יכול לתת הערכה על מתחים סמויים, לחצים ו"פצצה שעומדת להתפוצץ"?

 

מי מאיתנו הבוגרים אינו זוכר את התקופה שבה הגוף שלנו משתנה, מיתוסים מתנפצים חדשות לבקרים, מקומנו בחברה שסביבנו מוגדר מחדש שוב ושוב, ואנחנו לא בטוחים אם אנחנו אוהבים את מה שמשתקף במראה שמולנו.

 

חלקינו עברנו את התקופה הזאת בהתפרצויות זעם וטריקת דלתות, חלקינו בהסתגרות בחדר והרהור בשאלות קיומיות, יש מאיתנו שפשוט נהנו מהמותרות הנלוות להצטרפות ל"עולם המבוגרים" ואחדים היו מעדיפים למחוק את התקופה הזו מהביוגרפיה האישית שלהם...

 

תקופת ההתבגרות, התקופה שבה בא לידי ביטוי בעוצמה רבה הקונפליקט בין תלות לעצמאות, בין מושפעות למנהיגות, בין ייחודיות להליכה בתלם, ובין האהבה להורים והצורך למרוד, מביאה איתה סערות, מצבי- רוח, לבטים, חששות, חלומות וטלטלות לא עטות.

 

יליב בוקובזה מאתר ההכרויות הגרפולוגי ליין דייט* www.linedate.co.il אומרת שבגרפולוגיה נהוג לנקוט משנה זהירות בכל הנוגע לניתוח כתבי- יד של מתבגרים, בגלל אי- יציבותה ותהליך גיבושה של האישיות בתקופה זו. יחד עם זאת, ישנם מספר מאפיינים בכתב- היד שיכולים להצביע על מצוקות הכותב, נטיות אופי חזקות, וקונפליקטים שאיתם הוא מתמודד: האם המתבגר שלנו חווה מתח, לחץ נפשי ופחד מכישלון? האם מאחורי החזות המאופקת והמרוסנת מסתתרת פצצת זמן מתקתקת שרק מבקשת להתפרץ? האם המתבגר שלנו, שמוקף תמיד בחבר'ה, מושפע בקלות מכל אופנה חולפת או מפתח אופי של מנהיג?

 

להלן מספר דוגמאות:

1.    כתב נפוח, עגול, עם השתבללויות וגלגולים פנימה אופייני לגיל ההתבגרות (בעיקר אצל בנות) ומעיד על רצון לרצות את החברה, יחד עם התכנסות פנימה והתגוננות מפני פלישות וחדירה לפרטיות.

2.   הידבקות של האותיות זו לזו, כתב צר וצפוף – מאפיין מתבגרים שזקוקים לחיזוקים ולהישענות על גורם חזק מהם, תוך קושי וחששות מהתנהלות עצמאית.

3.   כתב מפוזר, מרווחים לא סדירים בגודל האותיות, ומרווחים לא סדירים בין שורות, מילים ואותיות עם "בריחה" למעלה ולמטה - יכול להעיד על קשיי התמדה וביצוע משימות עד תום, בעיות מיקוד, קשב וריכוז, והיפראקטיביות.

4.   שולי שמאל רחבים מאוד (כותב שמקצר את השורות עד למחצית הדף) – מעידים על קושי ביצירת קשרים חברתיים ספונטניים וטבעיים והימנעות מהם.

5.    אותיות שעולות אחת על השנייה, שורות שנכנסות זו בזו, הארכת אותיות באופן מופרז, מילוי הדף ללא השארת שוליים - מעיד על כותב קפריזי, טעון רגשית, עם מתח פנימי וצורך "להתפרק", למרוד, ולבטא את ייחודיותו מבלי להתחשב בסביבתו.

6.   כתב רפוי מאוד, "נמרח" בעצלתיים על הדף -  יכול להעיד על עצלות, אדישות, חוסר מוטיבציה, עייפות ותחושות קיפוח ורחמים עצמיים.

 

חשוב לציין כי האבחון הגרפולוגי הוא שילוב של מאות סימנים גרפיים ואין במציאת סימן אחד על מנת לאבחן את אישיות הכותב. ייתכן כי תמצאו סימן גרפי אחד שמשולב עם סימנים רבים שמבטלים אותו. בכל מקרה של התלבטות וחשש כדאי לפנות למאבחן מוסמך .

 

__

 

אתר "ליין דייט" www.linedate.co.il הוא אתר הכרויות גרפולוגי חדש ייחודי מסוגו. האתר עורך לכל אחד מהחברים הנרשמים בו ניתוח גרפולוגי קצר של מאפייני האישיות וכך מעניק למעוניינים כלים לבחירת בן או בת זוג ברמה גבוהה של שקיפות ואמינות.

האתר הוא יוזמה של יליב בוקובזה, גרפולוגית מוסמכת ומרצה במגזר העסקי, איסר שולמן, בוגר המכון לגרפולוגיה של חנה קורן ומני אלבוים, גרפולוג ומרצה בכיר לגרפולוגיה, מעביר סדנאות והדרכות לחברות וארגונים ומומחה בעל ותק של שנים באבחונים אישיים וזוגיים.

__________________

תגובות: הגיבי על הכתבה                              מעניין? שילחי לחברה   

 

 

__________________________________________