60 הימים הראשונים שלך: המתכון להצלחה

מאת: ד"ר מירה חניק

 

עוד במדור עבודה:

נטוורקינג

המדריך ל"וורקוהוליסטית"

האושר ככלי ניהולי

מקצוע מושלם?

ניהול והפסיכולוגיה החיובית

אבטלה - הפנאי החדש

להשיג עבודה בזמן מיתון

חושדים שאתם מועמדים לפיטורין?

אות המעסיק המתקדם

עוד על הצלחה בראיון עבודה

לשחות עם כרישה

אנרגיה טובה בעבודה

משפחה או עבודה - קונפליקט

לכוון למטרה

איך נצמצם את פערי השכר בין גברים ונשים

מנהלת בעולם של גברים

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

 

 

 

 

 כשידידת-נפש שלי החלה את עבודתה כמנהלת בכירה בארגון גדול, חיפשתי מה לתת לה כשי קטן כדי לחגוג את דרכה החדשה. מתנה כמו ספר, או אביזר שולחן, נראתה לי שבלונית. ואז פתאום נתקלתי במקרה במתת האידאלי עבורה: מאמר שהתפרסם לפני שנים באתר IVillage, המתאר את הצעדים הראשונים שכדאי לעשות במקום העבודה כדי להגביר את סיכויי ההצלחה בתפקיד בכיר.

כל כך מצא חן בעיניה המאמר, שהחלטתי לשתף גם אתכן, גולשות יקרות, בצעדים המומלצים ע"י מומחית הקריירה של IVillage, שריל דאהל.

"חברות רבות היו מורגלות בתהליך שנקרא בזמנו "תקופת ניסיון של 90 ימים", מסבירה  דאהל. אולם, היום כולם לחוצים ולא יכולים להרשות לעצמם אפילו תקופה כזו. ולכן תקופת הניסיון של 60 יום היא תקופה נורמטיבית יותר, המקובלת כדי לבחון מנהלת  חדשה, לעמוד על טיבה, ולהחליט באופן סופי אם רוצים ביקרה, ואם נעשה "שידוך" טוב.

מכיון שהזמן העומד לרשותך כדי להוכיח את עצמך הוא קצר למדי - שני חודשים הם  בקושי זמן מספיק כדי ללמוד את הארגון, להכיר טוב את השטח ולהרים פרוייקט רציני -  הרי שכדאי לחלק את התקופה לחלקים בהם תתכנני ותבצעי את הצעדים החשובים  הבאים:

14 הימים הראשונים: הכירי את האנשים: הצעד הקריטי הראשון, אומרת דאהל, הוא היכרות מעמיקה ויצירת מסד של יחסים טובים  עם האנשים החשובים לקריירה שלך. 95% ממיקרי הפיטורין המוקדמים, נובעים מכך
שאנשים נכשלו בהבנה ואימוץ של התרבות הארגונית. ותרבות ארגונית היא תוצאה של  התנהגות אנשים, וניתן להכירה באמצעות אנשים. השקיעי זמן בהיכרות עם האנשים עליהם תישען הצלחתך בקריירה - הצוות שלך, הממונים, הכפיפים, שותפי תפקיד ואחרים  - כדי ליצור אמון בסיסי, ולזהות אנשים שיהיו לך מנטורים וספונסרים עתידיים.
הזמן הטוב לפגישות אלה הוא ארוחות צהריים. תכנני לפחות 2 ארוחות כאלה בשבוע.  שאלי אותם שאלות על מקום העבודה, על הקשר שלהם ושל אחרים עם הבוס שלך, את מי כדאי לגייס למשימות השונות. זוהי הזדמנות טובה עבורך לעבוד על היחסים עם אנשים חדשים, ולבנות מערכת קשרים שבעתיד תישעני עליה.

30 הימים הראשונים: שאלי את הבוס שלך "איך אני בתפקיד"?
אל תסיקי שהבוס שלך יודע מה את עושה, מזהירה דאהל. ואל תידחי ישיבת הערכה ראשונה עימו עד מעבר לתקופה זו. בקשי ישיבה לצורך הבהרת משימות, קבלת פידבק ועידכונים.
"הבוס שלך מעוניין בהצלחתך - משום שזו תתרום להצלחתו", טוענת דאהל. גם אם הביקורת שהוא נותן לך לא נעימה, השתמשי בה כדי להשתפר. חשוב שתכירי בממונה שלך כבן-ברית, ותפעילי אותו לצורך הצלחתך.

45 הימים הראשונים: כיתבי תאור תפקיד.
אחרי כחודש וחצי בתפקיד, סביר להניח שאת כבר מתחילה להבין מאיפה מ.. הדג. הכיני רשימה מפורטת ומעמיקה של התפקידים והאחריות שלך, כולל האחריויות שהבטיחו לך, אלה שלא קיימו לגבייך, ואלה שאת מעוניינת לקבל. שבי עם הבוס לדון על הרשימה שלך, ובעיקר העבירי לו את המסר לגבי מה שאת מעונינת לתרום. בישיבה זו עליך להבהיר לך ולו את התפקידים המדוייקים שלך, ולהשיג עליהם הסכמה משותפת. ללא הסכמה כזו, את עובדת בעצם על בסיס של ניחושים, טוענת דאהל.
וחבל על הזמן המתבזבז על ניחושים.

60 הימים הראשונים: הוכיחי תוצאות בעבודה.
זוהי כבר תקופה שבה עלייך להוכיח שאת מסוגלת להזיז דברים. אבל דאהל מזהירה מאירגון של סדר יום פיקטיבי המורכב מדברים של מה-בכך. עליך לנופף לסביבה ולהפגין את הפוטנציאל האמיתי שלך. וכדאי שיהיו כאן דברים אמיתיים. הקפידי לבחור בפרוייקטים שיש בהם "בשר". והיזהרי לא להתחיל במשימות שירחיקו ממך את הצוות שלך (שיפחידו אותם, או יגרמו להם לעבוד הרבה שעות נוספות, וכד'). המשימות שהכי כדאי לך לבחור הן כאלו שיבליטו את קיומך ואת תרומתך.

וגם אחרי שיחלפו 60 הימים הראשונים שלך, המשיכי בפעולות אלו גם בשיגרה היומיומית שלך, כי אלה הדרכים המועילות ביותר עבור הקריירה שלך.

 

---------------

מיקראה:
"מנטור": אדם בכיר יותר (יכול להיות הממונה שלך, או אדם אחר בדרג דומה) המסייע לך בייעוץ, הקשבה, תמיכה, למידה תוך דוגמה אישית ונתינת מוטיבציה. המילה "מנטור" בדר"כ פירושה "מורה, מדריך, יועץ סתרים".
"ספונסר": אדם בכיר שתמיכתו ועזרתו מתבצעת בצורה תועלתית יותר מאשר אצל המנטור: הוא פותח דלתות בשבילך, מסדר לך תפקיד או קידום, ודואג לאינטרסים שלך.

   הגיבי על הכתבה                                 מעניין? שילחי לחברה

________________________________________